www.bahtiyar.forumkostenlos.at

BAHTiYARIN AiLE PLATFORMUNA HOSGELDiNiZ !

StartseiteAnmeldenLogin

Austausch | 

UNUTMAYACAGIM GÜNLERDIR ALLAHIM

Vorheriges Thema anzeigen Nächstes Thema anzeigen Nach unten 
AutorNachricht
perikiz
MODERATOR
MODERATOR

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 972
Devlet/Sehir : Almanya
is alani/Hobi : Ev Hanimi
Medeni Hali - Evli/Bekar : Evliyim

BeitragThema: UNUTMAYACAGIM GÜNLERDIR ALLAHIM   9/5/2008, 00:29

Kainatta En Yüksek Hakikat İmandır... İmandan Sonra Namazdır.. Namazı Kılmayan Haindir... Hainin Hükmü Merduttur...!

Unutamayacağım Günlerdi Allah'ım

Ömrümüzün en güzel günleri evet ömür boyu arayacağımız özlemini çekeceğimiz günler onlar...dershane günleri.....ahiret hayatına hazırlığın Allah için sadece ve sadece O nun rızası için nefes aldığımız her anımız O nu düşünerek geçtiği ve O düşünmenin derin tefekkürlerin verdiği O muhteşem lezzet ve zevk....Aman Yarabbi ne günlerdi onlar...nasıl okumalardı....Geriye kalan hatırladıkça gözde kalan bir kaç damla yaş......En çok neyi özledin dense ilk aklıma gelecek şeydi dershane...Okumaya doyamadığım risaleyi yanımdan ayırmadığım yıllar....saatlerce yapılan mütelaalar.....ablalarla çay sohbetleri....tesbihatlar ...namazlar...birlikte açılan iftarlar....

Sabah ezanı sesiyle hep beraber kalkışımız......namaz için birbirimizi bekleyimiş aynı seccadeye baş koyuşumuz.....sabah namazı sonrası etraftaki sesizliği bozan gür sesle birllikte okuduğumuz tesbihatlar.....cevşen okurken uykuya dalmalar .....balkonun serin rüzgarı altında namaz dersimiz.........birlikte yapılan kahvaltılar....yemek ve temizlik sırası.....ve sonrası okuma okuma okuma,hiç durmadan bir an olsun dünyayı aileyi ve içtimayı hayatı düşünmeden sırf O nun düşünerek yapılan okumalar.....

Dershanenin herşeyi güzeldi yoğun misafiri,yorucu temizliği,tozu bile....Konuştur ruhumu ey… dersane…
Özlem’e de lutfet, aç kucağın’,
Her yanındaki mana; halisane,
Misale de sığmaz, köşe bucağın.

Dersanede kapı elmas, duvar altın’dan,
Üzerine bastığın halı kahraman.

Bir mana sendeki, aleme denk,
Bir duasın belki ezelden bize,
Sendeki bendir bana mehenk,
Belki şefaat Yâr’dan hepimize.

Dersanede masa zümrüt, rahle altın’dan
Dolabı, askısı, tülü kahraman

Durulur depreşmeler kalbim, huzurda
Bulanık aklım, sende; teyakkuzda
Vicdan harekette, ruhum şuurda
Koyma beni bana, erit havuzda

Dersanenin Kevser akar altından,
Ablası, kardeşi hepsi kahraman.
Unutamayacağım günlerdi Allah ım ah dersanem...

Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen

UNUTMAYACAGIM GÜNLERDIR ALLAHIM
Vorheriges Thema anzeigen Nächstes Thema anzeigen Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
www.bahtiyar.forumkostenlos.at :: DiNi BÖLÜM :: Din ile ilgili Konular :: Dini Sohbetler (Sorular ve Cevaplar)-
Gehe zu: