www.bahtiyar.forumkostenlos.at

BAHTiYARIN AiLE PLATFORMUNA HOSGELDiNiZ !

StartseiteAnmeldenLogin

Teilen | 

HER GÜN ELMA

Nach unten 
AutorNachricht
perikiz
MODERATOR
MODERATOR

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 972
Devlet/Sehir : Almanya
is alani/Hobi : Ev Hanimi
Medeni Hali - Evli/Bekar : Evliyim

BeitragThema: HER GÜN ELMA   2/5/2008, 02:41

Her Gün Elma !!!

*Araştırmalar göstermiştir ki hergün yenen 2 elma kötü kolesterolün hasar verici etkilerini azaltıyor.*2001′de Mayo Klinik’te yapılan bir araştırma göstermiştir ki elmada bol miktarda bulunan bir antioksidan(quercetin) prostat kanseri hücrelerinin büyümesini engelliyor.

*Cornell Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre elma kabuğunda bulunan bitkisel-kimyasallar kolon kanseri hücrelerinin üremelerini %43 oranında geriletiyor.

*Amerikan ulusal kanser enstitüsünün araştırmalarına göre elmadaki flavonları içeren diyetler akciğer kanseri riskini %50 oranında azaltabiliyor.

*Nottingham Üniversitesinde yapılan araştırmada haftada en az 5 elma yiyen insanlar karaciğer fonksiyonlarında iyileşme gözlemlenmiştir.

*Hollanda’da Groningen Üniversitesinde yapılan bir araştımada COPD (chronic obstructive pulmonary disease)isimli ,sigara içenlerin yakalandığı hastalığın riskini yarı yarıya azaltabilen tek meyve elma olmuştur.

*Orta büyüklükte bir elma 5 gram lif içerir ki bu miktar pek çok tahılın içerdiği liften fazladır.
Bitkisel lifler sindirime ve kilo kaybına yardımcıdır.

*Elma ve elma gibi antioksidanlar içeren yiyecekler içeren dengeli bir diyet beyni oksidatif stresin vereceği hasarlardan korur.

*Massachusetts Üniversitesinde yapılan araştırmalara göre elma ve elma suyu tüketimi ilerleyen yaşlarda Alzheimer benzeri hafıza kaybıyla sonuçlanan hücre hasarlarını
önlemeye yardımcı oluyor.Bu etkisinin de içerdiği antioksidanlar sayesinde olduğu söyleniyor.

Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
prof7780
MODERATOR
MODERATOR

Männlich
Anzahl der Beiträge : 2355
Devlet/Sehir : BRD/ Baden-Württemberg
is alani/Hobi : Issiz Adamin Isi Coktur

BeitragThema: Re: HER GÜN ELMA   7/5/2008, 01:17

ben kücükken cok elma tüketiyordum
simdi haftada 1 veya 2 tane anca